Datum zveřejnění:
Voda v Pavilonu hrochů je opět čistá
Společnost VWS Memsep s.r.o. ve spolupráci se společností ABESS, s.r.o. úspěšně dokončily projekt rekonstrukce technologie filtrace a dezinfekce bazénových vod v pavilonu hrochů Zoologické zahrady hlavního města Prahy. Jen díky nové filtraci se podařilo konečně dosáhnout čisté vody.

Hroch1


Jeden kilometr potrubí, sedmdesát kusů ventilů, filtrace, kterou projde 360 kubíků vody za hodinu. Zrekonstruovaný Pavilon hrochů v Zoo Praha ukrývá malou továrnu. Tu tam během intenzivní půlroční práce
nainstalovali zaměstnanci naší společnosti Memsep.
Cílem rozsáhlého projektu bylo nahradit původní nefunkční technologii, která nebyla dostatečně dimenzována k vyčištění vody vnitřního a vnějšího bazénu hrochů. Hroch totiž vyprodukuje denně asi 150 kilogramů trusu a moči, a je tedy rozdíl mezi bazénovým systémem pro hrochy a pro člověka. Voda v bazénu tak byla zakalená a návštěvníci tak nemohli sledovat hroší život i pod vodou.
Celý projekt zahrnoval demontáž veškeré stávající technologie a instalaci nové technologie včetně systému řízení, a to vše za plného provozu pavilonu hrochů. Ukončením zkušebního provozu se prokázalo, že navržená technologie splňuje požadované parametry, což ocenil nejen ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek, ale i samotní návštěvníci pavilonu hrochů. Nově tak mohou návštěvníci sledovat při dovádění ve vodě nejen nového samce Tchéca, ale také samici Marušku a jejího potomka Fandu. Nový hroší samec přicestoval do Zoo Praha vloni v listopadu z francouzského safari Plaisance-du-Touch. Francouzští chovatelé ho pojmenovali Tchéco [čeko] na počest našeho státního svátku, protože se narodil 28. října. Letos mu budou čtyři roky.

Hroch4